Hand made, czyli zrób biżuterię sam

Dodano: 2014-01-15 11:38:36
Wyświetleń: 2015
Średnia ocena: 0,00 (wszystkich głosów: 0)

 

Każda kobieta uwielbia wszelkiego rodzaju świecidełka. Sklepy z dodatkami pękają w szwach od rozmaitych bransoletek, kolczyków, wisiorków czy zegarków. Stając przed tak szerokim wachlarzem asortymentu czasem nie wiadomo, co dokładnie wybrać. Niestety jednak to, co ładne i dostępne w standardowych sieciówkach nierzadko jest również dość oklepane. Sprawia to w zasadzie, że nawet przy stylowym ubraniu nie prezentujemy się indywidualnie, oryginalnie i unikatowo. Postawmy zatem przede wszystkim na specyficzność. W przypadku biżuterii doskonale sprawdza się natomiast hand made.

Jak wolisz

Dzięki biżuterii w stylu hand made, nie ma kłopotu z tym, zęby wyróżniać się spośród innych. Można śmiało stwierdzić, że jest to prawdziwe rękodzieło, które nie jest możliwe do podrobienia. Nie znajdziesz tak wytworzonego naszyjnika w żadnym nawet najdroższym sklepie. Wszystko jest zatem w pełni unikatowe. Nim podejmiesz decyzję o tym, aby zainwestować w biżuterie, która ma stanowić istotny dodatek do Twojej codziennej i okazjonalnej garderoby, sprawdź czy podobnego asortymentu nie jesteś w stanie wykonać samodzielnie. W tym przypadku nie tyle liczy się talent artystyczny bądź konkretne umiejętności, co zwłaszcza kreatywny i niebanalny pomysł. Wymyśl sobie więc co z czym połączyć, na jakie materiały się zdecydować oraz w jakich kolorach to preferujesz. Tym samym dobrze byłoby postawić na to, co nam się podoba. Co również bardzo ważne, nie tracimy środków pieniężnych na marne bowiem korale, kolczyki czy inne drobiazgi biżuteryjne tego rodzaju nie wymagają od nas praktycznie żadnego nakładu finansowego. Cechą szczególną hand made jest zatem nic innego jak zwłaszcza unikatowość.

Przez Internet

Nabyć biżuterię w stylu hand made można w bardzo prosty sposób. W tym celu jedyne, co jest potrzebne to zainwestowanie w solidnego dostawcę, którym z reguły jest też kreator poszczególnych akcesoriów tego rodzaju. Twórcy podobnych gadżetów często decydują się bowiem na to, aby uruchamiać swoje strony internetowe, które funkcjonują w praktyce jako nowoczesne sklepy sieciowe. Za ich pośrednictwem możliwe okazuje się więc bezproblemowe dokonanie zakupów bibelotów do ozdoby, zgodnie z naszymi preferencjami oraz zapotrzebowaniem czy poczuciem gustu, w zasadzie bez wychodzenia z domu. Siedząc przed komputerem możemy sprawnie zaznajomić się z konkretną witryną oraz tym, jaka jest jej oferta. Nie ma sensu więc decydować się często na zwyczajne akcesoria sklepowe, które są dość powszechnie dostępne, a co za tym idzie nie pozwalają na to, aby stworzyć swój indywidualny styl, nie do podrobienia. Przygotujmy się jednak na to, że chcąc zamówić gotową już biżuterię w stylu hand made bardzo często musimy sporo zainwestować, gdyż mimo że materiały są bardzo tanie, sporo autorzy biżuteryjnych cudeniek doliczają sobie za samą robociznę czy niebanalny pomysł.

Do uniwersalnych ubrań

Biżuteria w stylu hand made ma to do siebie, że jest bardzo oryginalna. Najczęściej to wyszukane korale, wielkie gabarytowo naszyjniki oraz długie, mocno zdobnicze kolczyki, ciekawe, ale też nie do wszystkiego pasujące. W tym celu dobrze jest zatem czasami zrezygnować z przesadnych dekoracji, na rzecz outfitu wysokiej klasy. Jak to zrobić z udziałem tak estetycznych wisiorków i bransolet? Wystarczy postawić na umiarkowanie. W przypadku ubioru polecane są zatem przede wszystkim ciuchy gładkie, niewzorzyste oraz stonowane kolorystycznie. Wtedy dołożenie do nich biżuterii w stylu hand made jest jak najbardziej opłacalnym rozwiązaniem z tego względu, że całość zestawienia nabiera smaku i unikatowości. Z zupełnie „casualowej” wersji outfitu tworzy się idealna kompozycja na wieczór. Nie starajmy się zatem zakładać pełnych wzorków bluzek czy też kwiecistych sukienek i do tego potężnych i rzucających się w oczy dodatków. Jest to bardzo ważne, aby prezentować się elegancko, a nie śmiesznie. Hand made biżuteria ma bowiem to do siebie, że sama w sobie jest już czymś przykuwającym wzrok, więc co za dużo to niezdrowo.

Podziel się!
Oceń aktualność
InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd